Відбулися Міжнародна осіння школа та конференція щодо використання харчових добавок

У рамках реалізації проєкту програми Еразмус+ Модуль Жана Моне «Регулювання використання харчових добавок в різних технологіях та гармонізація європейських регламентів в Україні на шляху Євроінтеграції» (№#620521-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE) освітнього процесу за освітніми програмами «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів» і «Технології органічних харчових продуктів» в нашому університеті 29-30 листопада вперше відбулися Міжнародна осіння школа та конференція щодо використання харчових добавок.

Учасників школи і конференції тепло привітав ректор Олександр Шевченко. Він наголосив на важливості участі нашого університету у спільних міжнародних проєктах і, зокрема, такого масштабу і побажав учасникам заходів творчої наснаги й плідної роботи. Користуючись нагодою, ректор вручив нагрудний знак «За сприяння розвитку Національного університету харчових технологій» генеральній директорці ТОВ «Лейпурін Україна» Світлані Лєрнік.

Зі словами привітання також виступила учасниця команди проєкту, Радниця члена Литовського Сейму з питань освіти та соціальних питань Ілона Міцейкене (Литва). До привітань приєдналися директорка Навчально-наукового інституту харчових технологій НУХТ Оксана Кочубей-Литвиненко, експерт Національного Еразмус+ Офісу в Україні Петро Крайнік, координатор проєкту, завідувач кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів нашого університету Володимир Ковбаса.

Під час роботи Міжнародної осінньої школи учасники обговорювали тему «Регулювання використання харчових добавок: імплементація європейських підходів» та заслухали 14 доповідей фахівців із Науково-дослідного інституту стандартизації ДП «УкрНДНЦ», Центру громадського здоров’я МОЗ України, ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І.Медведя»,  закладів вищої освіти, міжнародних компаній. У роботі школи взяли участь понад 200 учасників із 22 закладів вищої освіти України, науковці 3 науково-дослідних інститутів, фахівці багатьох промислових підприємств і компаній.

У рамках роботи конференції «Проблеми і практичні підходи виробництва та регулювання використання харчових добавок в країнах Європейського Союзу та в Україні» заслухали багато доповідей, тематики яких стосувалися особливостей виробництва та використання харчових добавок у різних технологіях. Зважаючи на те, що харчові добавки використовують практично в усіх галузях харчової промисловості, тема привернула значну увагу та інтерес багатьох фахівців, які брали активну участь в обговореннях.

Оргкомітет висловлює подяку програмі Еразмус+ та представникам офісу Еразмус+ в Україні за надану підтримку в реалізації проєкту. Окрема подяка спікерам, які взяли участь у підготовці та проведенні Осінньої школи. Усі учасники заходів отримають сертифікати, а матеріали конференції незабаром будуть опубліковані у збірнику.

Comments are closed.