Магістрантка кафедри виступила на конференції в Болгарії

Наукова весна в університеті триває. Наші здобувачі освіти й викладачі активно долучаються до наукових заходів колег із інших закладів освіти та наукових установ, у тому числі й зарубіжних.

Творча молодь НУХТ – аспірант кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв Борис Михайлик і магістрантка кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Вікторія Царук представили свої наукові розробки на щорічній науковій конференції молодих вчених, яка нещодавно відбулась у Русенському університеті (Болгарія).

Тема доповіді Бориса Михайлика стосувалася удосконалення процесу та обладнання для пакування харчових продуктів і косметичних засобів зі складними властивостями, а тема Вікторії Царук – перспектив виробництва органічних кондитерських виробів із овочевої та фруктової сировини.

Наші науковці щорічно із задоволенням беруть участь у цьому науковому заході. Його високій результативності сприяють цікаві й насичені доповіді творчої молоді, доброзичлива атмосфера і увага болгарських колег.

Учасників і гостей конференції привітали ректор Русенського університету, професор Христо Белоєв, провідні вчені Болгарії у галузі харчових і хімічних технологій, професори Станка Дамянова і Цветан Димитров, декан механічного факультету Русенського університету, професор Генчо Попов і професор кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв НУХТ Володимир Теличкун.

Під час конференції виступили молоді науковці, які представили свої розробки з удосконалення технологій харчових продуктів, хімічних технологій виготовлення полімерних матеріалів (фарб, барвників, упаковки), антикорозійного захисту матеріалів для машин і апаратів харчових, хімічних і фармацевтичних виробництв та інших актуальних напрямків.

Після представлення доповідей та їх обговорення учасники продовжили спілкування і згадали багато цікавих моментів, що поєднують болгар та українців: про святкування 24 травня у Болгарії дня Кирила і Мефодія та їх велике «відрядження» до Києва понад 1000 років тому; про святкування в Україні Дня вишиванки, що збігся із днем проведення конференції; про нашу схожість у шанобливому ставленні до народних традицій.

Не залишили осторонь обговорення проблем дослідницької та освітньої діяльності, та відзначили творчих молодих людей і студентів, які нині займаються дослідженнями та якими ми пишаємося.

Comments are closed.