Подорож магістрів світовими технологіями хлібобулочних виробів – Середня Азія та Закавказзя

Не зважаючи на дистанційне навчання, протягом цього семестру здобувачі вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» освітньої програми «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів», вивчаючи дисципліну «Світові технології борошняних і кондитерських виробів», разом із доцентами Оленою Білик та Юлією Бондаренко здійснили технологічну подорож різними країнами. Здобувачі опанували теоретичні відомості технології широкого асортименту виробів різних країн, а виконуючи лабораторні роботи вдома, на практиці довели, що вони – вже кваліфіковані технологи.

Підсумкове заняття цього семестру було присвячене вивченню технології хлібобулочних і кондитерських виробів Середньої Азії та Закавказзя.

Традиційні технології виготовлення хлібобулочних виробів Середньої Азії та Закавказзя базуються на використанні заквасок спонтанного бродіння, а їх випікання проводять у печах особливої конструкції – тандирах або торнах. Коржі зазвичай формуються у вигляді пласких виробів округлої форми з потовщеними краями і характерним візерунком посередині. Для нанесення візерунка використовують спеціальний пристрій – чекіч. Чекічі мають найрізноманітніші візерунки. Комбінація візерунків у пекарів-професіоналів іноді використовується як підпис. Найбільш  поширеним є візерунок, який на сході здавна є символом сонця і нескінченності. Випікають коржі на поду. Поверхню виробів посипають білим або чорним кунжутом, маком, седоном (нігела, чорнушка).

Хлібні вироби, які виготовляють у країнах Закавказзя, багато в чому близькі до середньоазіатських хлібних виробів, однак мають більшу масу, товщину, більш виражену пористість м’якушки. Найбільшою популярністю в Вірменії користується хліб матнакаш.

Популярними солодощами в країнах Середньої Азії та Закавказзя є пахлава та нан бухарський. Пахлава – це солодощі з тонкого, часто листкового, тіста, просочені медом (пахлава більш низької якості може бути просочена цукровою водою або сиропом), іноді з різними добавками – горіхами, корицею. Існує багато різновидів пахлави. Нан бухарський – виріб круглої форми зі здобного тіста з додаванням цукатів, горіхів і родзинок, на  поверхні оздоблений помадкою.

Уже традиційним стало те, що під час дистанційного вивчення цієї дисципліни здобувачі надсилають на перевірку не лише оформлені протоколи з результатами аналізу виробів, а й свої фото з виробами. Пропонуємо і вам оцінити роботу здобувачів вищої освіти освітнього ступеню «Магістр» освітньої програми «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів».

Comments are closed.