Віртуальна мандрівка Україною у День вишиванки

Щороку в Україні в третій четвер травня святкується День вишиванки. Цей день присвячується родині та родоводу. Зазвичай у цей день люди одягають вишиванки, йдуть у них на навчання, роботу, влаштовують тематичні заходи.

У Навчально-науковому інституті харчових технологій НУХТ традиційно в цей день проводять танцювальний флешмоб і тематичні фотосесії. У цьому році, зважаючи на карантинні обмеження, актив інституту запропонував здобувачам вищої освіти відзначити свято в іншому форматі – надіслати свої фото у вишиванках, з яких буде створений колаж.

Наставники академічних груп, викладачі кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Лариса Михонік, Олена Кохан, Анна Грищенко, Юлія Бондаренко разом зі своїми групами не тільки долучилися до заходу інституту, але й здійснили віртуальну 3D-екскурсію українськими музеями просто неба.

Віртуальний тур українськими музеями просто неба дозволив відвідати сім автентичних музеїв України. Завдяки такій подорожі можна перенестися на століття назад і доторкнутися до свого коріння.

3D-тури ознайомили учасників заходу з історією різних регіонів України, унікальними колекціями етнографічних та архітектурних об’єктів, датованих XV-XIX століттями.

Віртуальна подорож була здійснена Національним музеєм народної архітектури та побуту України (Пирогів), Музеєм народної архітектури і побуту у Львові «Шевченківський гай» (Львів), Музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (Переяслав-Хмельницький), Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту (Ужгород), Центром народознавства «Мамаєва Слобода» (Київ), Запорізькою Січчю – Національним заповідником «Хортиця» (Запоріжжя), резиденцією Богдана Хмельницького (Чигирин). Завдяки 360-градусним панорамам можна було не тільки «прогулятися» територією музеїв і вивчити околиці, а й зазирнути всередину будинків і ознайомитися з музейними експозиціями. Під час віртуальної «прогулянки» завдяки аудіозапису екскурсії дізналися про історію й особливості життя в різних регіонах.

Після завершення віртуальної подорожі, здобувачі надсилали наставникам свої коментарі про відвіданий тур, фото під час його перегляду та фото у вишиванках. За відгуками учасників, такий формат екскурсії дозволив пізнати більше цікавої інформації, а дехто вже запланував свою подорож до музеїв після завершення карантину.

Comments are closed.