Робота науковців

На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся науковий семінар аспірантки Наталії Пашової на тему «Дослідження впливу порошку топінамбура на вміст цукрів та функціональні властивості хліба житнього заварного». Науковий керівник – доцент, кандидат технічних наук Галина Волощук.

Заварний житній хліб незмінний харчовий продукт українського населення ще з давніх-давен. Завжди буде актуальним розроблення та розширення асортименту популярних борошняних виробів із покращеними споживчими характеристиками. Тому аспірантом було запропоновано використати нетрадиційну сировину – порошок топінамбура і частково знежирене борошно насіння олійних культур, з метою створення дієтичного харчового продукту.

В процесі роботи Наталія Пашова провела дослідження визначення кількості різних видів цукрів у сировині та напівфабрикатах для виробництва заварного хліба з житнього обдирного борошна, а також клінічні дослідження вживання

даного хліба на вміст цукру у крові хворих на цукровий діабет 2-го типу. Також Наталія Пашова озвучила обгрунтування представлених даних.

По закінченні доповіді викладачі кафедри задали питання і висловили побажання та рекомендації щодо подальшої наукової роботи.