До вершин наукового визнання

У рамках розширеного засідання кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся попередній захист дисертаційної роботи «Наукове обґрунтування утворення складних пінних і драглеподібних структур кондитерських виробів з пониженим вмістом цукрів і енергетичної цінності» доцента Юлії Камбулової (науковий консультант – професор Антонелла Дорохович).

Останніми роками дуже гостро стоїть питання контролю над споживанням цукру та жирів населенням різних країн, серед яких борошняні кондитерські вироби (особливо торти та тістечка) є досить популярними. Велика концентрація жиру і цукру в раціоні харчування може призводити до таких хвороб як цукровий діабет, ожиріння, проблем із серцево-судинною системою тощо. Автором запропоновано зменшити загальну кількість цукрів у кондитерських виробах із складною пінною та драглеподібною структурою, а також технологічні рішення щодо забезпечення агрегативної стабільності структур.

Рецензували роботу: професор кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Віра Оболкіна, декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко та професор кафедри технології жирів та парфумерно-косметичних продуктів Валерій Манк. Усі рецензенти відзначили актуальність роботи, значну наукову та практичну цінність і дали позитивні відгуки. Свої запитання задали та взяли участь в обговоренні роботи професори кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Віра Юрчак, Вікторія Дорохович, Віра Дробот, заступник директора Навчально-наукового інституту харчових технологій НУХТ з наукової та патентно-ліцензійної роботи Петро Шиян, завідувач кафедри технології зберігання і переробки зерна Олег Шаповаленко.

Юлія Камбулова успішно представила свою дисертаційну роботу та дала відповіді на всі поставлені запитання і зауваження. За результатами відкритого голосування дисертаційна робота рекомендована до розгляду у спеціалізованій вченій раді Д 26.058.06. Бажаємо успіху здобувачу!

Comments are closed.