Нові висоти

В рамках розширеного засідання кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся попередній захист дисертаційної роботи аспірантки Юлії Звягінцевої-Семенець на тему «Удосконалення технології низькокалорійних кремів із збитих вершків з різними видами цукрів», виконаної під керівництвом доцента Юлії Камбуловаї.

Головною ціллю представленої дисертаційної роботи є теоретичне та експериментальне обґрунтування можливості отримання складної емульсійно-пінної структури кремів із збитих коров’ячих вершків з пониженим вмістом жиру за рахунок використання полісахаридів рослинного походження (альгінату натрію, j-каррагінану, агару) та розширення асортименту кремів із збитих вершків для масового споживача з глюкозою, фруктозою та лактулозою.

У роботі наведено результати досліджень фізико-хімічних властивостей досліджуваних полісахаридів без цукру, з сахарозою, глюкозою, фруктозою та оптимізації рецептурного складу кремів із збитих вершків, значна увага була приділена мікроструктурі кремів та їх реологічним показникам.

Рецензували роботу: професор кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Антонелла Дорохович, доцент цієї ж кафедри Олена Кохан та директор Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко. Усі рецензенти відмітили великий об’єм та актуальність роботи, практичну цінність і дали позитивні відгуки. Поставили запитання та взяли участь в обговоренні роботи викладачі кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Віра Оболкіна, Анна Грищенко, Юлія Бондаренко, а також завідувач кафедри технології зберігання та переробки зерна Олег Шаповаленко та доцент кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Максим Масліков.

Юлія Звягінцева-Семенець гідно представила свою дисертаційну роботу та дала відповідь на всі поставлені запитання. За результатами відкритого голосування дисертаційну роботу рекомендовано до розгляду у спеціалізованій вченій раді Д 26.058.06.