Готуючись до захисту

На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся науковий семінар «Дослідження якості і безпечності утворення акриламіду в формованих картопляних чіпсах збагачених харчовими волокнами» аспірантки Аліни Ковтун. Науковий керівник – завідувач кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Володимир Ковбаса

Чіпси – популярний серед дітей та молоді харчовий продукт, споживання якого з кожним роком зростає, однак через велику кількість вуглеводів і жиру, що містяться у їх складі, ці продукти перевантажені калоріями, тому надмірне їх споживання може призвести до ряду серцево-судинних захворювань та ожиріння. Ще одним неприємним моментом є утворення в процесі виготовлення чіпсів акриламіду – органічної сполуки з сильними нейротоксичними властивостями.

Аспірантом було запропоновано збагатити хімічний склад формованих картопляних чіпсів харчовими волокнами з метою збільшення їх харчової цінності та удосконалити технологію термічного оброблення. Як джерела харчових волокон були використані висівки жита та ячменю, жмих гарбузового насіння, овочеві порошки броколі та буряка. Під час презентації доповідач навела дані хімічного складу використаних добавок, кількості утвореного акриламіду в розроблених зразках готових виробів та їх фізико-хімічні і органолептичні показники, а також розповіла про технологічні особливості їх виробництва.

Після закінчення доповіді викладачі кафедри задали питання і висловили побажання та рекомендації щодо подальшої наукової роботи здобувача.

Comments are closed.