Наукові висоти

У рамках розширеного засідання кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся попередній захист дисертаційної роботи «Удосконалення технології діабетичних хлібобулочних виробів, збагачених функціональними інгредієнтами» аспірантки Анастасії Шевченко. Керівник – професор Віра Дробот.

У зв’язку зі значним збільшенням захворювання молодого населення на цукровий діабет доцільним для його попередження та лікування є проведення дієтотерапії, яка поряд із заміною цукру на цукрозамінники передбачає вживання харчових продуктів збагачених фізіологічно-функціональними речовинами.

Автором запропоновано удосконалити технологію діабетичних хлібобулочних виробів із фруктозою, збагативши їх повноцінним білком, харчовими волокнами та мінеральними речовинами.

У роботі наведені результати досліджень хімічного складу і технологічних властивостей обраних функціональних інгредієнтів; визначений вплив збагачувачів на перебіг мікробіологічних і біохімічних процесів у тісті з фруктозою, а також його структурно-механічні властивості; проведена оптимізація рецептурних компонентів і технологічних заходів, що забезпечують належну якість діабетичних виробів.

Рецензували роботу: проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва та доценти кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Лариса Михонік і Наталія Фалендиш. Усі рецензенти відзначили великий об’єм та актуальність роботи, практичну цінність і дали позитивні відгуки. Задали запитання та взяли участь в обговоренні роботи професори кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Віра Юрчак, Антонелла Дорохович, Віра Оболкіна, Вікторія Дорохович, та доценти цієї ж кафедри Анна Грищенко, Олена Кобилінська та Валерій Махинько, а також декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко та доцент Інституту післядипломної освіти НУХТ Галина Волощук.

Анастасія Шевченко гідно представила свою дисертаційну роботу та відповіла на всі запитання. За результатами відкритого голосування дисертаційну роботу рекомендовано до розгляду у спеціалізованій вченій раді Д 26.058.06.


 

Comments are closed.