Новації від молодих науковців

​На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся науковий семінар «Використання пряно-ароматичної сировини листків монарди двійчастої та пажитника сінного при виробництві крекеру з пікантним смаком та подовженим терміном придатності» аспірантки Ольги Дзигар. Науковий керівник – професор кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Віра Оболкіна

Крекер – популярний серед українського населення борошняний кондитерський виріб, різноманітної плоскої форми. Термін придатності крекеру до споживання становить 6 місяців, для його подовження та надання печиву пікантного смаку аспірантом було запропоноване використання листків монарди двійчастої – багаторічної трав’янистої рослини та пажитника сінного – однорічної пряно-ароматичної рослини.

У процесі роботи Ольга Дзигар провела дослідження органолептичних показників пряно-смакових рослин та їх хімічного складу, зокрема кількості антиоксидантів та ароматичних речовин. Під час презентації доповідач навела дані фізико-хімічних і органолептичних показників розроблених готових виробів і розповіла про технологічні особливості їх виробництва. Результатом використання пряно-ароматичної сировини, стали розроблені рецептури та технологічні інструкції пікантного крекеру «Монарда» і «Лісовичок», подовженого терміну зберігання, які були відзначені дипломом у номінації «Тріумф інновацій» на 18 професійному дегустаційному конкурсі кондитерських виробів «Солодкий тріумф-2017».

Після закінчення доповіді викладачі кафедри задали питання і висловили побажання та рекомендації щодо подальшої наукової роботи.

27

Comments are closed.