Проривні технології

На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся науковий семінар «Розроблення комплексних хлібопекарських поліпшувачів для подовження тривалості зберігання хлібобулочних виробів з пшеничного борошна» аспіранта Есьми Халікової. Науковий керівник  – доцент кафедри хлібопекарських і кондитерських виробів Олена Білик.

Проблема подовження свіжості хлібобулочних виробів спонукає вчених всього світу досліджувати процеси черствіння з метою їх затримки. Для цього розробляють різні поліпшувачі з використанням харчових добавок.

Особливістю поліпшувачів, запропонованих Есьмою Халіковою, є те, що вони містять лише сировину та харчові добавки, що мають статус GRAS. Тому розроблені поліпшувачі «Свіжість К+», «Свіжіть +», «Свіжість» можуть використовуватись у технології хлібобулочних виробів без обмежень.

Автором доведена ефективність використання розроблених поліпшувачів для хлібобулочних виробів із різним рецептурним складом, детально пояснені процеси, що відбуваються під час черствіння, та вплив на ці процеси компонентів поліпшувачів.

Актуальність теми та її практична цінність викликала жваву дискусію викладачів кафедри, в результаті якої були висловлені побажання та рекомендації щодо подальшої наукової роботи.