Ковбаса Володимир Миколайович

КовбасаКовбаса Володимир Миколайович, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений працівник освіти України

Завідувач кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів

Закінчив Київський технологічний інститут харчової промисловості (нині НУХТ) у 1976 році за спеціальністю «Технологія хлібопекарських, кондитерських і макаронних виробів».

Трудову діяльність розпочав на Київському хлібокомбінаті № 1 змінним технологом.

Вчений ступінь кандидата технічних наук отримав у 1981 році, доктора технічних наук – у 1998 році, вчене звання професора – в 2001 році.

На кафедрі працює з 1980 року після закінчення аспірантури – асистентом, доцентом, професором, з 2005 року – завідувачем кафедри.

З 1999 по 2001 рік працював деканом факультету технології бродильних і хлібопекарських виробництв,

з 2001 по 2005 рік – проректор з навчальної та виховної роботи НУХТ,

з 2008 по 2011 рік – проректор з наукової роботи НУХТ.

Член відділення аграрної економіки і продовольства Національної академії аграрних наук України з 2001 року

З 2001 по 2012 рік – Вчений секретар наукової секції МОН за напрямом «Біохімія, біотехнологія, харчування»,

з 2005 по 2014 рік – член експертної ради ДАК МОН України.

Голова спеціалізованої вченої ради НУХТ,

член спеціалізованої вченої ради ОНАХТ

член редакції семи наукових журналів (у т. ч. за кордоном).

Питаннями інтенсифікації та вдосконалення виробництва харчоконцентратів займається з 1983 року. Розробив нові лекційні курси «Технологія харчових концентратів», «Екструзійні технології», «Інноваційні технології харчових концентратів».

Автор більше 40 методичних рекомендацій.

Автор більше 300 статей, 100 патентів.

Підготував 1 доктора та 10 кандидатів технічних наук.

Загальний стаж науково-педагогічної роботи – 37 років.

Нагороджений медаллю «За трудову відзнаку» (1981 р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів (2000 р.), Грамотою Верховної Ради України (2010 р.), орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого (2005 р.), Почесною грамотою Президії національної академії аграрних наук України.